Gospoda mieści się w zrekonstruowanej karczmie zajezdnej przeniesionej z Rumi, usytuowanej niegdyś przy dawnym trakcie z Berlina przez Gdańsk do Królewca.
Budynek w formie prezentowanej w Muzeum, został wybudowany w XVIII w. i był w latach późniejszych kilkukrotnie przebudowywany i modernizowany. Karczma zajezdna to właściwie dwie odrębne budowle pod wspólnym dachem. Dłuższe skrzydło, przejezdne, z dużymi wrotami i posadzką z bruku, było tzw. „stanem” dla pojazdów i koni - łącznie było to 10 boksów dla 22 koni, w mniejszej części znajdowała się karczma z pokojami dla gości. Budynek wzniesiono w konstrukcji szkieletowej z drewna sosnowego z murem wypełniającym z cegieł. Dach wielospadowy przykryty został dachówką holenderską.
W Muzeum obiekt pełni również rolę sektora wejściowego - mieści wejście na teren ekspozycji, kasę biletową oraz karczmę "ZAGOŚĆ", która serwuje dania kuchni pomorskiej oraz organizuje na zamówienie obiady, spotkania i przyjęcia okolicznościowe (także po godzinach otwarcia Muzeum). W lipcu i sierpniu karczma "ZAGOŚĆ" jest czynna przez 7 dni w tygodniu, od godz. 10:00 do ostatniego klienta.

Kontakt: 515 284 664
grazynadziekan@interia.plMENU DLA DZIECI

MENU DLA GRUP WYCIECZKOWYCH

Zapraszamy Was do skosztowania specjałów kuchni pomorskiej.