JARMARK WDZYDZKI

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna, która odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Tradycyjnie - od 1973 r. - dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca.

Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza jak i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.

Na 22-ha terenie Muzeum odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Na Jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też, w atmosferze tego święta, smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

 

W 2006 r. Muzeum otrzymało II nagrodę w Konkursie
na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2005
w kategorii "Programy edukacyjne, oświatowo - wychowawcze i promocyjne"
za XXXII JARMARK WDZYDZKI

 

49. JARMARK WDZYDZKI

20 - 21 lipca 2024 r., 10:00 - 18:00

 

 

KIERMASZ

Wszystkich zainteresowanych wykupem miejsc handlowych zapraszamy do składania ofert w terminie do 23 czerwca 2024 r. za pomocą poczty elektronicznej na adres: jarmark@muzeum-wdzydze.gda.pl
Podczas weryfikacji zgłoszeń preferowane będą wyroby sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego wykonywane ręcznie przez wystawcę.
REGULAMIN UCZESTNICTWA

Zgłoszenie powinno zawierać dane adresowe, krótki opis działalności oraz kilka fotografii prezentujących Państwa wyroby i stoisko.
Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych.
Prosimy o nie wpłacanie opłaty za stoisko przelewem na konto Muzeum!

Odpowiedzi na Państwa zgłoszenia wyślemy w ostatnim tygodniu czerwca lub na początku lipca.

OPŁATA ZA DZIERŻAWĘ TERENU POD STOISKO (2 dni handlowe):
Członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych – 20,00 zł.
Stoiska ze sztuką ludową i rękodziełem artystycznym – 150,00 zł.
Inne stoiska, w tym gastronomiczne – 600,00 zł.
Inne stoiska, w tym gastronomiczne, korzystające z urządzeń pobierających energię elektryczną o wspólnej mocy do 2 kW – 800,00 zł.

W przypadku stoisk o wielkości przekraczającej wielkość powierzchni do 10 m2 i maksymalną długość do 5 metrów - opłata zostanie ustalona indywidualnie.

W przypadku stoisk korzystających z urządzeń pobierających energię elektryczną o wspólnej mocy powyżej 2 kW opłata zostanie ustalona indywidualnie.

BILET WSTĘPU
Normalny - 22 zł
Ulgowy - 16 zł
- uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy
- osoby powyżej 65. roku życia, emeryci i renciści
Specjalny - 10 zł
- osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami
- okaziciele Karty Dużej Rodziny
- osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej

PARTNERZY MEDIALNI