JARMARK WDZYDZKI

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna, która odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Tradycyjnie - od 1973 r. - dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca.

Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza jak i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.

Na 22-ha terenie Muzeum odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Na Jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też, w atmosferze tego święta, smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

 

W 2006 r. Muzeum otrzymało II nagrodę w Konkursie
na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2005
w kategorii "Programy edukacyjne, oświatowo - wychowawcze i promocyjne"
za XXXII JARMARK WDZYDZKI

48. JARMARK WDZYDZKI

15-16 lipca 2023 r., 10:00 - 18:00

 

KIERMASZ

Wszystkich zainteresowanych wykupem miejsc handlowych zapraszamy do składania ofert w terminie do 10 czerwca br. za pomocą poczty elektronicznej jarmark@muzeum-wdzydze.gda.pl
Podczas weryfikacji zgłoszeń preferowane będą wyroby sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego wykonywane ręcznie przez wystawcę.
REGULAMIN UCZESTNICTWA

Zgłoszenie powinno zawierać dane adresowe, krótki opis działalności oraz kilka fotografii prezentujących Państwa wyroby i stoisko.
Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych.
Prosimy o nie wpłacanie opłaty za stoisko przelewem na konto Muzeum!

Odpowiedzi na Państwa zgłoszenia wyślemy w drugiej połowie czerwca.

OPŁATA ZA STOISKO (2 dni handlowe)
Członkowie STL, wystawcy organizujący pokazy - 10 zł
Sztuka ludowa i rękodzieło artystyczne - 125 zł
Stoisko handlowe - 500 zł

BILET WSTĘPU
Normalny - 17 zł
Ulgowy - 12 zł
Specjalny - 7 zł

PARTNERZY MEDIALNI